Alışveriş sepetiniz boş.

Spin At - Çek Amatör Olta balıkçılığı nedir ?

21-05-2021 00:00

Psikolojik olarak rahatlama sağlaması nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilen balık avcılığı profesyonellerin yanı sıra amatörlerinde ilgi odağıdır. Farklı balık avlama yöntemleri ile gerçekleştirilmekte olan balık avcılığında en çok tercih edilen ise Spin at çek olta balıkçılığı olarak bilinmektedir. Günümüzün en popüler balık avcılığı yöntemi olarak bilinen Spin at çek olta balıkçılığı gerçekleştirilmesinde de doğru ekipmanların seçilmesi son derece önemlidir.

Spin At Çek Olta Balıkçılığı Nedir?

Spin at çek olta balıkçılığı olarak bilinen ve en çok tercih edilen balık avcılığı ülkemizin her bölgesinde yapılabilmesi ile de avantaj sağlamaktadır. At çek olta balık avcılığı olarak da bilinen Spin balık avcılığının hazırlık aşamasının kolay olması ve de pratik bir uygulamaya yer verilmesi nedeni ile de tercih ediliyor.

Diğer balık avcılığı yöntemlerine göre daha az zamanda hazırlığın yapılması ise kolaylıkla avcılık yapılıp sonrasında ise normal yaşama dönülebilmesine imkân sunuyor. Spin olta kullanımı ile gerçekleştirilen avcılıkta hedef genel olarak avcı balıklardır. Kıyıdan yapılabilen at çek olta balıkçılığı aynı zamanda kayadan, yol kenarından da gerçekleştirilebilir.

Spin olta malzemeleri ile balık avcılığının yapılmasında ise bazı detaylara dikkat ederek en uygun özelliğe sahip olan tercihe yer vermeniz gerekir. Hedeflediğiniz balığın yakalanmasında yorulmadan avcılık yapmanızı sağlayan yöntem de hedeflenen balığa göre de malzemenin hazırlanması gerekmektedir.

Spin Balık Avı Nasıl Yapılır?

Spin at çek olta balıkçılığı kolay hazırlık aşamasına sahip olması ve rahat bir avcılık gerçekleştirilmesi açından en çok tercih edilendir. Kayık ya da tekneye ihtiyaç duymadan su kıyısının bulunduğu her yerden spin at çek olta  balıkçılığı yapılabilmektedir.

Spin olta malzemeleri kullanımında ise en dikkat edilmesi gereken konu kamış ve atarıdır. Bunun yanı sıra kullanılan misinanın yanı sıra sahte balık tercihleri de gündüz ve gece kullanımına göre değişim göstermektedir.

Spin at çek olta balıkçılığı için ava göre malzeme kullanımı da önerilir. Bu işlemlerde kıyıda bulunan balıkçı kamışı suya sallayarak sonrasında avını çekme işlemi ile sona erdirir. Amatör olan balıkçıların ise çok ince misina kullanmaları önerilmez. Amatör balıkçıların av çekimi sırasında sıkıntı yaşamaları durumunda misina kopmasına neden olabildikleri için ince misinaları daha uzmanlaşma sonrasında kullanmaları önerilir.

Spin Olta Malzemeleri Nelerdir?

Spin at çek olta balıkçılığı malzemelerinin teminine yer verirken avlanılmak istenen balık cinsine göre seçimler yapılabilir. Amatör ve daha uzman olan kişilerin tercihleri de farklı olacaktır.

Kamış kullanımında özellikle karbon esaslı olan tercihe yer açarak hem sağlam bir seçime yer verebilir hem de istenen esneklikte elde edilmiş olur. Kamış ve atarı ile ilgili birçok farklı içerik ve detayları ise Gazi Fishing adresinden bulabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan Spin olta malzemelerini kolaylıkla ve kısa sürede gazifishing.com sitesinden temin etmeniz mümkün olur.

Spin at çek olta balıkçılığı malzemelerinde sadece kamış ve atarı değil misina seçimleri de önemlidir. Acemi balıkçılar için misina kalınlığı 0,30 mm çapı önerilir. Misinanın da karbon esaslı olması ise hem esnek hem de sağlam bir malzemeye yer açılmasına destek olur.

Spin olta gibi malzemelerden sonra ise sıra balık av malzemelerinde yer alan sahte yemlere sıra gelir. Özellikle kuyruksallayan silikon yemler bu anlamda aldatıcı özelliği ile elinizin boş dönmemesini sağlayacaktır.  Sahte yemler ile ilgili tüm çeşitleri gazifishing.com adresinde bulmanız mümkün. Gündüz ve gece kullanıma uygun olan sahte yemlerin yanı sıra farklı balık çeşitleri için uygun olanları da Gazi Fishing site adresinden temin edebilirsiniz.

Sepetim
 
GAZİ FISHING
Visa Logo   Visa Logo   Mastercard Logo   Troy Logo   Güvenli Ödeme Güvenli Alışveriş